Miejsce

Pałac i Stadnina Koni Walewice

Pałac i Stadnina Koni Walewice

Pałac Walewice jest położony nad rzeką Mrogą w gminie Bielawy, w województwie łódzkim. Projekt pałacu został wykonany w stylu klasycystycznym przez Hilarego Szpilowskiego, a jego budową kierował Anastazy Walewski w latach 1773–1783. Obecnie stanowi interesującą bazę noclegową oraz oferuje organizację imprez okolicznościowych.

Przy pałacu funkcjonuje największa w Polsce Stadnina koni rasy półkrwi angloarabskiej. Stadnina posiada doskonałe zaplecze jeździeckie, jak również oferuje sprzedaż koni oraz stanówkę.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie

Pałac i Stadnina Koni w Walewicach oferują apartamenty w głównej części pałacu i oficynie oraz apartamenty zlokalizowane w Starej Wozowni. Rezerwacji noclegów można dokonać przez stronę internetową.

Z Walewickim pałacem związana jest historia tajemniczego romansu Marii Walewskiej i Napoleona Bonaparte. Klimatyczne salony i podziemia pałacowe pałacu w Walewicach stanowią doskonałą reprezentację ekskluzywnego życia czasów napoleońskich i umożliwiają gościom chociaż na chwilę przeniesienie się do tych czasów.

Oprócz wnętrza budynku, do dyspozycji gości pozostają park przypałacowy, taras pałacowy, oraz taras wypoczynkowy za Starą Wozownią, które zapewniają możliwość sielskiego wypoczynku. Goście hotelowi mogą również skorzystać ze sprzętu wędkarskiego i cieszyć się urokiem przypałacowego Łowiska Wędkarskiego.

Podczas pobytu w Walewicach warto też złożyć wizytę w barze Stajni Cugowej.

Inne propozycje zakwaterowania

Inne propozycje zakwaterowania

Oberża pod Złotym Prosiakiem

Hotel Polonia

Hotel ECO

  • Podrzeczna 22, 99-400 Łowicz
  • +48 468 300 005
  • +48 468 300 078
  • biuro@hotel-eco.pl
  • www.hotel-eco.pl